Нова водоводна мрежа за насеље Бојача: Општина Свилајнац наставља улагања у водоснабдевање
У насељу Бојача у Свилајнцу у току су радови на замени дотрајале водоводне инфраструктуре, чиме ће бити отклоњен један од највећих комуналних проблема са којима су се мештани суочавали деценијама.
Старе азбестне цеви, постављене пре више десетина година, биће замењене новом водоводном мрежом, што ће значајно смањити губитке воде и број кварова који су до сада често изазивали проблеме у снабдевању.

Радове је обишао председник општине Свилајнац Предраг Милановић, који је истакао да су инвестиције у водоводни систем посебно важне у условима све израженијих климатских промена и све већих изазова у очувању водних ресурса.
Према његовим речима, локална самоуправа паралелно ради на више пројеката који имају за циљ да обезбеде дугорочно стабилно водоснабдевање за све становнике општине. Међу њима је и завршетак ширења водоводне мреже ка преосталим сеоским срединама, као и реконструкција изворишта „Перкићево“, где се очекује повећање производње воде за чак 50 одсто.


Надлежни су упутили и апел грађанима да током летњих месеци рационално користе воду, како би систем могао несметано да функционише и у периодима повећане потрошње. Захваљујући досадашњим улагањима, Свилајнац је и претходног лета успео да избегне рестрикције воде, што је био случај у малом броју општина у Србији.
Фото: Фејсбук/Општина Свилајнац

