Разиграни КУД-ови параћинских села
Прошлог викенда културно-уметничка друштва из Трешњевице, Горњег Видова и Својнова одржала су три празнична концерта којима су обележили предстојеће празнике.
У Трешњевици је пред препуном салом сеоског дома културе у суботу организовано „Трешњевачко посело“, а народну традицију песмом и игром представили су чланови драмске, фолклорне и певачке секције тамошњег друштва. У Горњем Видову истог дана КУД „Моравац“ уприличио је годишњи концерт са гостима из Чачка, Долова и села Дубока, а импресије субиле изванредне.
Трећи концерт уприличен је јуче у пођухорском селу Својново, а уједно је то био и први наступ њиховог новоформираног КУД-а „Свети Никола“. Наступ су имали и гости из суседног Поточца. Обрежа и Параћина, а средства од продаје улазница од сто динара искористиће за набавку опреме.
Ово друштво има педесетак чланова, одржава пробе два пута недељно и нада се да ускоро буде познато бар на територији параћинске општине.


